Robotik Diz Ameliyat Fiyatları

Günümüzde mühendislik alanındaki yenilikler, protez cerrahi tekniklerine olumlu yönde katkı sağladı. Tedavi süreci boyunca robotik diz ameliyat fiyatları en çok sorulan sorular arasında yer alır. Robotik cerrahi teknikleri ve ortopedi alanında uzman hekimlere ulaşarak en doğru bilgiyi alabilirsiniz. Prof. Dr. Fahri Erdoğan, alandaki deneyimi ve robotik sistemler hakkındaki yetkinliği ile hastalarına etkili bir tedavi planı oluşturmaktadır.

Yeni nesil teknolojik imkanlarla birlikte diz protezi, hastaların ihtiyaçlarına uygun şekilde üretilir. Klasik tekniklerle yürütülen kısmi diz protezi operasyonuna göre hasta açısından çeşitli faydaları bulunur. Robotik destekli cerrahi kol ile sağlıklı yapı korunarak yalnızca sorunlu bölgelere müdahale edilir. Diz ekleminin kapsamlı bir modellemesi oluşturulur. Devamında ise ortopedi ve travmatoloji uzmanlığı çerçevesinde tedavi süreci planlanır.

Robotik Diz Cerrahisi Nedir?

Protez cerrahisi çerçevesinde uygulanan tekniklere kıyasla ileri düzey yöntemlerin diz eklemi rahatsızlıklarına yönelik olarak daha etkilidir. Ameliyat öncesinde etkili bir hazırlık dönemi son derece önemlidir. Hastanın ortopedik sağlık durumu ile ilgili veriler bilgisayar ortamına girilir. Böylelikle robotik diz ameliyatı, milimetrik ve hassas bir şekilde sürdürülür.

Robotik cerrahi işlemleri, ortopedi ve travmatoloji uzmanlığı ile beraber özel olarak tasarlanan bazı cihazlara başvurulur. Diz ekleminin üç boyutlu görsellerini elde etmeye yarayan bilgisayar sistemlerinden oluşmaktadır. Yüksek oranda hassasiyet ilkesiyle işlemlerini gerçekleştirir. Ameliyat boyunca planlama ve cerrahi müdahalenin gerçekleştirilme süreçleri uzman hekim kontrolünde ilerlemektedir.

Robotik Diz Ameliyat

Hem hasta hem de doktor açısından robotik diz cerrahisinin pek çok faydası bulunur. Bunlardan en öne çıkanı ise yumuşak doku ve çevresindeki sağlıklı yapıya hasar vermemesidir. Robotik diz protezi sayesinde hata oranı oldukça düşük seviyelerdedir. Böylelikle operasyon sonrasındaki iyileşme döneminde olumsuz yan etkilerin oluşma ihtimalinin önüne geçilir.

Nasıl Uygulanır?

Gün içerisinde kişiler tarafından eklem fonksiyonları aktif olarak kullanılır. Yürüyüş, rampa çıkma, merdiven kullanma gibi pek çok temel aktiviteyi diz eklemi sayesinde gerçekleştirmekteyiz. Dolayısıyla eklem üzerinde oluşan rahatsızlıklar, hastanın yaşam koşullarını olumsuz yönde etkilemektedir. Robotik diz ameliyat fiyatları ve uygulama süreçleri, kişiler tarafından merak edilir.

Son yıllarda özellikle diz protezi alanındaki güncel gelişmeler ile robotik sistemlerle yürütülen operasyonlar öne çıkmaktadır. Robotik sistemlerle yürütülen protez cerrahisi yöntemlerinde izlenen adımlar şu şekildedir. İlk olarak hastanın eklem hasarı türü ve boyutu teşhis edilir. Ardından buna bağlı olarak bilgisayar ortamında kişiye uygun protez tasarlanır. Bu sayede olası risk faktörleri önceden hesaplanabilir.

Ortopedi cerrahisinde uzman ve deneyimli hekimler tarafından protezin nasıl yerleştirileceği belirlenir. Bu anlamda robotik cerrahi sistemleri büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Eklem bölgesi, hasarlı yapıdan arındırılmasının ardından belirlenen açılara göre konumlandırılır. Geleneksel cerrahi tekniklerle karşılaştırıldığında hata payı oldukça düşüktür. Ameliyat ertesinde protez üzerinde işlevsel anlamda herhangi bir sorun yaşanma olasılığı düşüktür.

Avantajları Nelerdir?

Diz ekleminin yeni nesil cerrahi tekniklerle ameliyat edilmesi kişilere olumlu yönde katkısı olduğu kaydedilir. Operasyon sürecinin planlama aşamasından itibaren cerrahi müdahale işlemlere kadar detaylı görüntüleme olanakları bulunur. Yüksek kalitede çözünürlüğe sahip modellemelerle uzman hekim tarafından gerçekleştirilecek işlemler belirlenir.

Diz ekleminin tahrip olan kısmı robotik sistemlerin tanıdığı imkanlar doğrultusunda tedavisi gerçekleştirilir. Operasyon öncesi dönemde uzman hekim tarafından cerrahi müdahale süreci aşama aşama planlanır. Eklem bölgesinin anatomik ve işlevsel olarak sağlıklı formu korunur. Benzer şekilde diz ekleminin bütünlüğü açısından oldukça etkili olan çapraz bağlar, ameliyat sonrasında etkili bir şekilde görevine devam eder.

Robotik Diz Ameliyat Fiyatları 

Diz protezi operasyonu, robotik cerrahi yöntemlerle beraber kişilere doğal diz eklemi hissiyatı vermektedir. Özellikle gün içerisindeki eylemleri yürütürken diz eklemi rahatsızlıkları sebebiyle zorluk yaşanır. Ancak cerrahi alandaki ileri düzey teknikler sayesinde hızlı ve etkili bir tedavi imkanı tanımaktadır.

Robotik Diz Ameliyatı

Eklem çevresindeki yumuşak dokuya en düşük oranda hasar verilir. Aynı zamanda iyileşme dönemi boyunca ameliyatın olumsuz yan etkileri görülmemektedir. Bu nedenle hastalar sosyal yaşantılarına kısa süre içerisinde dönebildikleri söylenebilir. Protezin diz eklemine yerleştirilmesi esnasında hekim tarafından doğru açıda konumlandırılmasına dikkat edilir. Böylelikle implantın kullanım süresinin uzadığı gözlemlenir.

Ortopedik sağlığı tehdit eden ve bireylerin hayat standartlarına zarar vermesi ile öne çıkar. Diz eklemi rahatsızlıkları, son yıllarda gelişen cerrahi teknikler sayesinde etkili bir tedavi gerçekleştirilir. Hem hasta hem de uzman hekim açısından çok sayıda avantajı bulunur. Robotik diz ameliyat fiyatları ve tedavi süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.