Uzmanlık Alanları

Diz Protezi

Diz protezi ameliyatı travma, kemik erimesi, metabolik hastalıklar, dizde kan akışının bozulması ya da bazı eklem hastalıkları nedeniyle diz ekleminin fazla aşınması sonrası, metal ya da polietilen kullanılarak oluşturulmuş yapay bir eklemin vücuttaki aşınmış eklemle değiştirilmesidir.

Kalça Protezi

Kalça eklemleri gençlerde doğuştan gelen hastalıklar, tedavi edilmemiş kalça çıkıklığı ya da romatizmal hastalıklar nedeniyle oluşurken ileri yaştaki bireylerde kemik erimesi, kalça kırığından kaynaklanan eklem bozuklukları nedeniyle meydana gelmektedir. Kalça protezi, yapay eklemlerle yapılabilmektedir.

Kalça Kireçlenmesi

Kalça kireçlenmesi yaşa bağlı olarak incelen eklem yapısı, yanlış beslenme düzeni, çok fazla sigara ve alkol tüketimi gibi nedenlere bağlı olarak ortaya çıkar. Kasıkta ve diz ekleminin iç bölümünde ortaya çıkan ağrılar, kalça kireçlenmesinin en sık görülen belirtileri arasında yer almaktadır.

Artroskopik Cerrahi

Artroskopi eklem hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan, eklem içini görüntülemeyi sağlayan cerrahi bir girişimdir. Menisküs yırtıkları, erken dönemdeki kireçlenmelerin temizlenmesi, ön ve arka çapraz bağ yaralanmaları gibi hastalıklarda artroskopik cerrahi kullanılabilmektedir.

Menisküs Ameliyatı

Menisküs yırtığı belirtilerinin başında yürürken zorlanma, dizde boşalma ve kitlenme hissi, dizi bükmede zorluk yaşama gelir. Diz röntgeni ve gerekli görülen durumlarda MR ile menisküs yırtığı tespit edilebilir. Menisküs yırtıkları artroskopik cerrahi ile tedavi edilebilmektedir.

Omuz Hastalıkları

Omuz ağrısı; omuz kireçlenmesi, omuz kırık ve çıkıkları, enfeksiyon, tendon sıkışması ya da boyun ağrıları gibi nedenlerle oluşabilir. Omuz ağrısının sebebi bunlara ek olarak pankreas ile ilgili problemler, diyabet, akciğer veya kalpte oluşan bir hastalık nedeniyle ortaya çıkabilir.

Kırık & Çıkık

Kırıklar; kapalı kırık ve açık kırık olmak üzere iki çeşittir. Travma etkisiyle kırılan kemiğin deri altında kalması ve dışa açılamamış olmasına kapalı kırık; kemiğin deriyi parçalayıp dışa açılmış olmasına ise açık kırık adı verilir.

Platelet Rich Plasma Tedavisi

Platelet Rich Plasma; kas içi kanamalar, kireçlenme, topuk dikeni, omuz eklemi ve menisküs hastalıkları ile ayak kireçlenmelerinde kişinin kendi kanından elde edilen trombositten zenginleştirilmiş plazma ile uygulanan bir tedavidir.

Kemik Erimesi

Kemik erimesi (osteoporoz) genellikle orta yaş üstü kadınlarda ortaya çıkan; bel ve sırt ağrıları, gece terlemesi, boyda kısalma, kemik ağrıları,  kamburlaşma ve kemiklerde hassasiyet gibi belirtilere neden olur.