Yeni Nesil Cerrahi
Robotik Diz Protezi

Diz protezi ameliyatlarında kullanılan son teknoloji olan Robotik Cerrahi ile  birlikte ameliyatlar normal yönteme oranla daha konforlu geçmektedir. Robotik Cerrahi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

  Robotik Diz Protezi
  Robotik Diz Protezi

  Konforlu, Uzun Ömürlü Protez

  Robotik cerrahi ile birlikte klasik cerrahide oluşabilecek bir çok sorun ile karşılaşılmamaktadır. Ayrıca Robotik Cerrahi diz protezinin klasik yönteme göre oldukça avantajlı yönleri bulunmaktadır.  Ameliyatın daha konforlu geçmesinin yanı sıra aşağıda sıralamış olduğumuz özelliklerde Robotik Cerrahinin avantajları arasında yer almaktadır.
  • Robotik Diz ProteziDijital Ölçümler ve Milimetrik Hesaplamalar
  • Robotik Diz ProteziUzun Ömürlü Protez
  • Robotik Diz ProteziDizin Yumuşak Doku Dengesi
  • Robotik Diz ProteziHatasız ve En İyi Fonsiyonel Sonuçlar
  • Robotik Diz ProteziGece Ağrılarına Son
  • Robotik Diz ProteziKısa Mesafeli Yürüme Sorununa Çözüm

  Robotik Diz Protezi Cerrahi

  Daha İyi Sonuçlar İçin

  Robotik cerrahi yöntemi kullanılarak yapılan diz protezi ameliyatları klasik yöntemlere göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Robotik cerrahide milimetrik hesaplamalar sayesinde ameliyat hatasız ve konforlu bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

  Güncel Teknoloji

  Robotik Cerrahi en güncel teknoloji olup klasik yöntemlere göre bir çok avantaja sahiptir.

  Hastaların Tecihi

  Diz protezi olmak isteyen bir çok hasta klasik yöntemden ziyade son teknoloji olan Robotik Cerrahi yöntemini tercih etmektedir.

  İyileşme Süresi

  Robotik diz protezi yöntemi ile ameliyat olan hastanın iyileşme süresi klasik yönteme göre daha azdır.

  Hastaneden Kalkış Süresi

  Klasik yönteme diğer avantalardan biride hastaneden kalkış süresinin daha az olmasıdır.

  Bilgi Alın


   Sıkça Sorulan Sorular

   Robotik cerrahi sonucunda protez takılan diz yapay bir hissiyat vermemektedir. Hasta protez takılan dizi kendi dizi gibi hissetmektedir.

   Diz şikayeti bulunan hasta için öncelikle gerekli kontroller sağlanır, ardından uygun görünmesi durumunda her hasta için bu yöntem uygun olabilmektedir.

   Bu sorunun cevabı tabi ki Robotik Cerrahi yöntemidir. Bunun en önemli nedenlerinden biride üst kısımlarda da bahsettiğimiz gibi Robotik Cerrahi yönteminin klasik yönteme göre bir çok avantajının bulunmasıdır. Robotik Cerrahi yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

   Robotik Cerrahide dize takılan protez ömrü klasik yönteme göre daha fazladır. Bu yüzden gerek son teknoloji olması gerekse de protez ömrünün uzun olması açısından hastalar genellikle Robotik Cerrahi yöntemini seçmektedir.

   Robotik Cerrahi yöntemiyle yapılan diz protezi ameliyatı sonrasında az da olsa ağrı olmaktadır. Fakat klasik yöntemle yapılan ameliyatlarda daha fazla ağrı olduğundan dolayı Robotik yöntemle yapılan ameliyatın ağrısı hastayı klasik yöntem kadar rahatsız etmemektedir.

   Klasik yöntemle yapılan diz protezi ameliyatında iyileşme süresi 6 haftayı bulabilirken, Robotik Cerrahi yöntemiyle yapılan diz protezi ameliyatında ise daha kısa sürmektedir.

   Robotik Diz Protezi

   Robotik Diz Protezi Hakkında
   Daha Fazla Bilgi Edin!

   Robotik Cerrahi yeterlilik belgesine sahip olan Prof. Dr. Fahri Erdoğan ile tanışarak Robotik Diz Protezi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşın.

   Robotik Diz Protezi