Yeni Nesil Cerrahi
Robotik Kalça Protezi

Kalça protezi ameliyatlarında kullanılan son teknoloji olan Robotik Cerrahi ile  birlikte ameliyatlar normal yönteme oranla daha konforlu geçmektedir. Robotik Cerrahi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

  Robotik Kalça Protezi
  Robotik Kalça Protezi

  Konforlu, Uzun Ömürlü Protez

  Robotik cerrahi ile birlikte klasik cerrahide oluşabilecek bir çok sorun ile karşılaşılmamaktadır. Ayrıca Robotik Cerrahi kalça protezinin klasik yönteme göre oldukça avantajlı yönleri bulunmaktadır.  Ameliyatın daha konforlu geçmesinin yanı sıra aşağıda sıralamış olduğumuz özelliklerde Robotik Cerrahinin avantajları arasında yer almaktadır.
  • Robotik Kalça ProteziDijital Ölçümler ve Milimetrik Hesaplamalar
  • Robotik Kalça ProteziUzun Ömürlü Protez
  • Robotik Kalça ProteziKalçanın Yumuşak Doku Dengesi
  • Robotik Kalça ProteziHatasız ve İyi Fonsiyonel Sonuçlar
  • Robotik Kalça ProteziGece Ağrılarına Son
  • Robotik Kalça ProteziKısa Mesafeli Yürüme Sorununa Çözüm

  Robotik Kalça Protezi Cerrahi

  Daha İyi Sonuçlar İçin

  Robotik cerrahi yöntemi kullanılarak yapılan kalça protezi ameliyatları klasik yöntemlere göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Robotik cerrahide milimetrik hesaplamalar sayesinde ameliyat hatasız ve konforlu bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

  Güncel Teknoloji

  Robotik Cerrahi en güncel teknoloji olup klasik yöntemlere göre bir çok avantaja sahiptir.

  Hastaların Tecihi

  Kalça protezi olmak isteyen bir çok hasta klasik yöntemden ziyade son teknoloji olan Robotik Cerrahi yöntemini tercih etmektedir.

  İyileşme Süresi

  Robotik kalça protezi yöntemi ile ameliyat olan hastanın iyileşme süresi klasik yönteme göre daha azdır.

  Hastaneden Kalkış Süresi

  Klasik yönteme diğer avantalardan biride hastaneden kalkış süresinin daha az olmasıdır.

  Bilgi Alın


   Sıkça Sorulan Sorular

   Robotik cerrahi sonucunda protez takılan kalça yapay bir hissiyat vermemektedir. Hastaya takılan kalça protezi ile vücut ile kısa süre içerisinde uyum sağlamaktadır. Robotik kalça protezi teknolojisi sayesinde eklemden dışarı çıkma gibi bir durum görülmez.

   Kalça eklemi şikayeti bulunan hasta için öncelikle gerekli kontroller sağlanır. Ardından ortopedi ve travmatoloji uzmanı tarafından kişiye uygun olup olmamasına bakılır. Ön muayenenin ardından ihtiyacı olan hastalar için robotik kalça protezi tekniğine başvurulabilir. Özellikle eklem ağrıları sebebiyle günlük aktiviteleri kesintiye uğrayan kişilere uygulanır.

   Bu sorunun cevabı tabii ki Robotik Cerrahi yöntemidir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de üst kısımlarda da bahsettiğimiz gibi Robotik Kalça Protezi yönteminin klasik kalça protezi yöntemine göre birçok avantajının bulunmasıdır. İyileşme sürecinin klasik yönteme göre daha kısa sürdüğü bilinmektedir. Robotik Cerrahi yöntem hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

   Robotik Cerrahide kalça protezinin ömrü klasik yönteme göre daha fazladır. Bu yüzden gerek son teknoloji olması gerekse de protez ömrünün uzun olması açısından hastalar genellikle Robotik Kalça Protezi Cerrahi yöntemini seçmektedir. Kalça eklemi çevresindeki yumuşak dokuyu desteklemesi nedeniyle protezin kalıcılığı daha fazladır.

   Robotik Cerrahi yöntemiyle yapılan kalça protezi ameliyatı sonrasında az da olsa ağrı olmaktadır. Fakat klasik yöntemle yapılan ameliyatlarda daha fazla ağrı olduğundan dolayı Robotik kalça protezi yöntemi ile yapılan ameliyatın ağrısı hastayı klasik yöntem kadar rahatsız etmemektedir.

   Klasik yöntemle yapılan kalça protezi ameliyatında iyileşme süresi 6 haftayı bulabilirken, Robotik Cerrahi tekniklerle yapılan kalça protezi operasyonları ise daha kısa sürmektedir. Robotik kalça protezi ve avantajları sayesinde kısa süre içerisinde hareket kabiliyeti artacaktır. Robotik Cerrahi yöntemi hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

   Robotik Kalça Protezi

   Robotik Kalça Protezi Hakkında
   Daha Fazla Bilgi Edin!

   Robotik Cerrahi yeterlilik belgesine sahip olan Prof. Dr. Fahri Erdoğan ile tanışarak Robotik Kalça Protezi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşın.

   Robotik Kalça Protezi