Artroskopi Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Eklem içinde meydana gelen hasarların tetkik ve tedavisinde kullanılan artroskopi ameliyatı ortalama 30-60 dakika sürer.

Artroskopi Ameliyatı

Artroskopi Ameliyatı Nedir?

Genellikle diz bölgesinde meydana gelen hasarların tedavisi için uygulanmakla birlikte; kalça, el ve ayak bilekleri ile omuz eklemlerinde de artroskopi tekniği kullanılmaktadır.

 

Klasik cerrahiye oranla birçok avantaj sağlayan artroskopi; eklem ağrıları, eklem zayıflığı ya da doku hasarlarının tespit edilmesi için de kullanılır.

Eklem ile ilgili sorunlarda tanı ve tedavi için kullanılan artroskopi uygulaması için genel ya da lokal anestezi yapılabilir. Bu hastanın tercihine göre belirlenebilir.

Artroskopi uygulaması sonrasında hastaların iyileşme süreci son derece hızlı olduğu gibi, komplikasyon ya da enfeksiyon riski düşüktür.

artroskopi ameliyatı

Tansiyon, diyabet ya da ileri yaşa bağlı hastalıklara sahip olan bireylerde de artroskopi cerrahi oldukça avantajlıdır.

Tanı ya da tedavi için artroskopi yaptırmak isteyenlerin en fazla merak ettiği noktaların başında, artroskopi ameliyatı ne kadar sürer, sorusu gelir.

Artoskopi uygulaması ortalama 1 saat sürdüğü gibi, bu işlemle ile tedavi eklem hasarının bölgesine ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.